MgA. Marek Malůšek, Ph.D. (*1975) 
Fotograf, pedagog, kurátor a hudebník.
Od roku 2002 je učitelem Výtvarného oboru Základní umělecké školy Uherské Hradiště, oboru Fotografie a nová média. V letech 2005 - 2006 učil na SUPŠ v Uherském Hradišti. V roce 2009 stál u zrodu oboru Užitá fotografie a média na Střední škole uměleckoprůmyslové v Ústí nad Orlicí, kde do roku 2015 také zastával pozici garanta a vedoucího oboru. V letech 2012 až 2020 působil jako pedagog Institutu tvůrčí fotografie Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě. Je iniciátorem, kurátorem a spoluorganizátorem řady fotografických výstav a soutěží. Spolupracuje na přípravě výstavního programu v kině Hvězda v Uherském Hradišti. Organizuje fotografické dílny a projekty zaměřené především na práci s mládeží. Je zakládajícím členem občanského sdružení FotoMosty, členem spolku Memoria - Iniciativy za důstojné využití věznice v Uherském Hradišti a garantem výstavního projektu Galerie Myší díra. Vedle pedagogické práce se věnuje především fotografickému řemeslu. Je dlouholetým fotografem Letní filmové školy v Uherském Hradišti, Městského divadla Zlín, spolupracuje s řadou dalších divadel a kulturních institucí.

Studium: Lidová konzervatoř v Ostravě, obor Výtvarná fotografie; Institut tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě, magisterské studium; Univerzita Palackého v Olomouci, Pedagogická fakulta, Pedagogické studium učitelů uměleckých odborných předmětů v základní umělecké a střední odborné škole; Institut tvůrčí fotografie Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě, doktorské studiu, ukončeno 2022.


Podívejte se také na starší vybrané pedagogcké a výstavní aktivity, workshopy a další projekty, které Marek Malůšek organizuje pod hlavičkou Fotomosty nebo sledujte jeho aktuální projekty na Facebooku.